Ugrás a fő tartalomra

Bejegyzések

Bejegyzések megjelenítése ebből a hónapból: február, 2020

Digitális eszközök és tanári kompetenciák

    A digitális eszközöket egyre több helyen tudjuk hasznosítani tanári gyakorlatunkban. Ezeket lehetnek akár a kompetenciaterületek is. Én most két ilyen területtel kapcsolatban szeretnék kifejteni, hogy ezt hogyan is tehetjük meg. Ez a kettő a "Tanulói csoportok, közösségek alakulásának segítése, fejlesztése" és a "Szakmai együttműködés és kommunikáció".     Kezdjük is akkor az általam megnevezett kettő közül az elsővel.       "A mai tizen- és huszonévesek már ebbe az internetalapú, „ digitális életmódot” folytató világba születtek bele, ahol az internet és a különböző okoskészülékek alapvető részei a mindennapjaiknak, ráadásul számukra az internet használata egyenesen kikerülhetetlen és nélkülözhetetlen." írja Dr. Kiss Hedvig és Prof. Dr. Pikó Bettina az Új Pedagógia Szemle 2018-ban megjelent 5-6 számában.     Az idézet mondat is rávilágíthat arra, hogy ha szeretnénk megkönnyíteni a kapcsolatfelvételt diákja...