Sziasztok!
Mielőtt elkezdtek bármit is olvasni az oldalamon, biztos kíváncsiak vagytok rá, hogy ki is vagyok, mit és miért is fogtok találni a blogomon. Ezen igényeknek való megfelelés érdekében következzék egy rövid bemutatkozás.
Daróczi Jakabnak hívnak, jelenleg az ELTE tanárképző programjában vagyok harmadéves egyetemista. Magyar-francia szakpárral kezdtem el a tanulmányaim, és reményeim szerint ezzel is fogom befejezni, hiszen ezt a két tantárgyat szeretném majd tanítani is. Ez az oldal pedig ehhez kapcsolódóan jött létre, írhatnám, hogy egy szeminárium teljesítés követelménye miatt, de igazából magam számára is nagyon motiváló most a "blogírás a tanításról" dolog.
De miért is motivál? Nagyon egyszerű: rengeteget gondolkoztam mostanában a tanárságon. Nem titok, hogy sok mindenki nem nézi teljesen épelméjűnek azokat, akik ma Magyarországon a tanári hivatást választják. Ez, és hát azok a körülmények, amik miatt nem tartják ezt sokan jó döntésnek, azért egy idő után elgondolkoztatják az embert. Nem kell belőle titkot csinálni szerintem, hogy biza-biza néha kicsit meggyengül az ember belső motivációja a tanítással, a tanársággal kapcsolatban. Remélem az ilyen pillanataimban megfogalmazódó félgondolatok egy kicsit talán tisztábbá, esetleg teljes gondolatokká válhatnak ennek a blognak a segítségével. Továbbá az, hogy tanítással kapcsolatos megoldásokkal, feladatkészítéssel kell majd foglalkoznom, hátha segít közben egy kicsit a belső érzéseimet is még jobban feltérképezni a tanári léttel kapcsolatban.
A tanítással kapcsolatban egyelőre sok tapasztalattal sajnos nem rendelkezek. Lassan egy éve dolgozom a Holokauszt Dokumentációs és Emlékközpontban és rendszeresen vannak diákcsoportjaim (sőt leginkább csak azon), ez áll talán a legközelebb egy osztály tanításához. Emellett már párszor voltak tanítványaim, de a magántanítás, négyszemközti szituációban, azért lényegesen másabb szerintem, mint egy egész osztály elé kiállni. Összességében azért úgy érzem, van még mit tanulni. De a tanításhoz kapcsolódóan, azért egy alapvetően jó kommunikátornak tartom magam, és a fiatalokkal is egész jól meg szoktam találni a hangot. Legalábbis a muzeumi csoportjaim alapján egyelőre így tűnik.
Továbbá remélem a blog segítéségével majd felfedezhetek olyan IKT-s eszközöket, felületeket, amikkel eddig nem találkoztam. A digitális kor gyermekeként azért úgy érzem elég jól tájékozódom a különböző virtuális eszközök világában, de tanítással kapcsolatosan eddig nem próbáltam feltérképezni, milyen új segédeszközök állnak a rendelkezésemre ezen programok által. És mindez által sokkal színesebb lehet majd a tanári módszer- és eszköztáram, az óráim pedig érdekesebbek és izgalmasabbak, mint az, amivel olyan sokat találkozhattunk már az iskolákban.
Elcsépeltnek hangozhat, de legfőbb célom továbbra is az, hogy egyszerűen jó tanár legyek majd, és mindeközben ne veszítsem el a motivációm a tanításhoz, és a hitem abban, hogy jó döntés volt ezt a pályát választani.
Üdvözlettel,
Jakab
Megjegyzések
Megjegyzés küldése